Новоархангельська селищна рада відзвітувала про проведення масових заходів. Подія відбулась 1 червня 2021 року і були присвячена, як йдеться у повідомленні на сторінці місцевої ради в соціальній мережі Facebook, Дню захисту дітей.
“Шановні жителі громади! Щиро вітаємо вас з Днем захисту дітей! 1 червня, у центральному парку смт. Новоархангельськ відбулося дивовижне свято для дітей громади. З вітальним словом та побажаннями веселого літнього дозвілля до дітей та гостей свята звернувся селищний голова Юрій Шамановський.”
![](https://i0.wp.com/novoarh.online/wp-content/uploads/2021/06/Снимок.png?resize=535%2C742&ssl=1)
Однак, сам захід відбувався з грубим порушенням карантинних вимог в розпал пандемії COVID-19. Велика кількість дітей знаходилась в тісному колі, нехтуючи соціальною дистанцією, поруч з дорослими і без необхідних засобів захисту.
Організатори святкування не передбачили належного забезпечення карантинних заходів і таким чином спричинили до створення умов, в яких виникає реальна небезпека поширення тяжкого захворювання COVID-19 серед присутніх під час святкування діток та дорослих.
![](https://i0.wp.com/novoarh.online/wp-content/uploads/2021/06/194982335_5498484940222091_6475522369622161631_n.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
Згідно актуальних даних, Новоархангельщина знаходиться, як і більшість регіонів станом на початок червня, в жовтій карантинній зоні, в котрій продовжують діяти певні карантинні обмеження.
![](https://i0.wp.com/novoarh.online/wp-content/uploads/2021/06/193792199_5498483800222205_4017323352295941589_n.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
Так, зокрема, під час проведення масових заходів кількість учасників має бути не більшою, ніж 30 осіб. Натомість, кількість учасників масового заходу, організованого керівництвом Новоархангельської ОТГ та Службою у справах дітей, значно перевищує цю вимогу і створює ризик неконтрольованого та масового поширення коронавірусного захворювання серед учасників заходу.
В першу чергу – серед дітей.
![](https://i0.wp.com/novoarh.online/wp-content/uploads/2021/06/194543395_5498484626888789_2152848153264669569_n.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
День захисту яких і відсвяткували з порушенням карантинних вимог та наражаючи їх на небезпеку.
Звісно, загальна офіційна ситуація з поширенням COVID-19 виглядає, станом на початок червня, оптимістично.
![](https://i0.wp.com/novoarh.online/wp-content/uploads/2021/06/Снимо3к.png?resize=640%2C509&ssl=1)
Так, на графіку ми бачимо, що в Кіровоградській області відбувається зменшення кількості виявлених хворих (синій колір). Збільшується кількість тих, хто видужав (зелений колір). Однак, разом з тим, по всій області невмолимо збільшується кількість тих, хто помирає внаслідок коронавірусного захворювання (фіолетовий колір).
![](https://i0.wp.com/novoarh.online/wp-content/uploads/2021/06/Снуимок.png?resize=640%2C328&ssl=1)
Так само збільшується загальна кількість офіційно зареєстрованих та виявлених інфікованих по Кіровоградській області. Нагадаємо, що не всі хворі потрапляють в цей офіційний перелік.
![](https://i0.wp.com/novoarh.online/wp-content/uploads/2021/06/Снимо4к.png?resize=640%2C320&ssl=1)
Так само, продовжується щоденний приріст виявлених хворих – носіїв SARS-Cov-2 – по всій області. І якщо хворих не виявлено саме на території Новоархангельщини то це, звісно, зовсім не означає, що самі новоархангельщани не виїжджають за межі містечка і не спілкуються з мешканцями інших сіл, селищ, міст.
Хто має відповісти за створення реальної небезпеки для дітей та дорослих?
Яке покарання передбачено за порушення карантинних вимог посадовими особами?
![](https://i0.wp.com/novoarh.online/wp-content/uploads/2021/06/73156270_n.jpg?resize=633%2C475&ssl=1)
У випадку виявлення ознак захворювання дітей та дорослих, котрі були присутніми під час організованого керівниками ОТГ та відповідних служб масового заходу, організатори можуть бути покарані наступним чином:
- штраф від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-54 тис грн) або арешт на 6 місяців;
- обмеження або позбавлення волі на 3 роки, якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби;
- позбавлення волі на термін від 5 до 8 років, якщо порушення правил обсервації спричинило смерть або інші серйозні наслідки для третіх осіб.
Прийняття кінцевого рішення щодо оцінки дій організаторів перебуває в компетенції працівників правоохоронних органів.
Як повідомила головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук, за добу, станом на 2-ге червня, в області зареєстровано 33 нові випадки захворювання на COVID-19.
Захворіли 32 дорослих особи і одна ДИТИНА.
Ілюстрації: офіційна сторінка Новоархангельської селищної ради в соціальній мережі.
Джерело інформації в графіках: сайт Міністерства охорони здоров`я України.